Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein

Sleva!

Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein

349,00 490,00  včetně DPH

 

 • Upravené plnicí pero s perkem Zebra G
 • Pro začátečníky i pokročilé, leváky i praváky
 • Pratické psaní kdekoliv a kdykoliv
 • Materiál – plast, kov
 • Prosím přečtěte si před koupí pečlivě popis níže

Popis

Plnicí pera už dávno nejsou určená jen k běžnému psaní. Díky upravenému plnicímu peru, které má místo klasického hrotu perko, můžete trénovat kaligrafii dle libosti. Díky přítlaku a odlehčení pero funguje na stejném principu jako namáčecí přímé pero. Výhodou je, že nemusíte psaní přerušovat, abyste perko namočili do inkoustu 🙂

Jak pero naplnit: Toto pero má konvertor (zásobník na inkoust), který funguje na principu podtlaku. Stačí sundat víčko (tahem), odšroubovat druhou část pera a vyndat tahem plastový zásobník. Tento ponoříte (stačí pár mm) do inkoustu a pístem budete kroutit po směru hodinových ručiček. Ujistěte se předtím, že je píst uvnitř dole (aby mohl jít podtlakem nahoru).

Perko není třeba před prvním psaním čistit! Hrot po psaní pouze svrchu otřete suchým ubrouskem a udržujte jej v suchu. Toto perko není jako běžné perko nerezové a za pár měsíců může dojít ke korozi, obzvlášť pokud ho necháte dlouho nečinně ležet 🙁. Má tendenci se ve víčku zapařit a tak dojde ke korozi. I přes korozi se dá s perem psát, ale může dojít i k ucpání a je nutné čištění části pod perkem, aby inkoust mohl dále proudit. Je možné za čas perko vyměnit, ale musí být speciálně upraveno, aby sedělo do plnicího pera. Pero doporučujeme ukládat svisle, špičkou nahoru- tímto lze korozi předcházet.

TIP: Během psaní se může stát, že inkoust nepoteče, stačí opět odšroubovat druhou část těla a pístem nahoře pootočit cca půl otočky proti směru hodinových ručiček, aby se inkoust dostal k perku. Toto doporučuji udělat před každým psaním, jelikož inkoust se časem odpařuje.Pokud s perem nebudete nějakou dobu psát, inkoust zaschne a pero bude mít problém opět “nastartovat”. Špičku pera ponořte na chvilku do vody, aby inkoust povolil.

Nezapomeňte si přikoupit inkoust, pouze s tímto můžeme zaručit správnou funkci a výsledky. Pero neplňte inkousty, které nejsou určeny do plnicích per (ani Krasoinkousty). Rozdíl ve složení mezi kaligrafickými inkousty a inkousty do plnicích per by mohl pero ucpat nebo nadobro zničit.

Pokud si k peru zakoupíte náš inkoust do plnících per, naplníme a otestujeme vaše pero před odesláním.

Psaní máme vyzkoušeno na papíru v sešitech Oxford a Rhodia.

Další informace

Hmotnost-

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otázky a odpovědi A

Zatím nejsou žádné otázky

Položit otázku

Na vaši otázku odpoví zástupce obchodu nebo další zákazníci.

Děkujeme za otázku!

Vaše otázka byla přijata a bude brzy zodpovězena. Nezadávejte prosím stejnou otázku znovu.

Chyba

Warning

Při ukládání vaší otázky došlo k chybě. Nahlaste to prosím správci webu. Dodatečné informace:

Přidat odpověď

Děkujeme za odpověď!

Vaše odpověď byla přijata a bude brzy zveřejněna. Nezadávejte prosím znovu stejnou odpověď.

Chyba

Warning

Při ukládání vaší otázky došlo k chybě. Nahlaste to prosím správci webu. Dodatečné informace:

Při nákupu nad 2.000 Kč je doprava ZDARMA pro ČR a SK.
Kategorie produktu

Vyhledat produkt

Košík

Právě v akci

Recenze
 1. Klára

  Úžasný kurz, Hanka se dokáže zcela přizpůsobit zkušenostem žáka, nikam nespěchá a vše hezky vysvětlí. Je to skvělá cesta pro ty kteří se chtějí přiučit něčemu novému, ale nevědí jak na to nebo kde začít. kurz jsem si opravdu moc užila, navíc z pohodlí domova:) už se těším až budu po večerech trénovat. Hani moc děkuji!

  ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)

 2. Kristýna J.

  Pamatuji si ten den, kdy jsem se zúčastnila kurzu Krasopsaní jako by to bylo včera.

  Bylo to 26. června 2021, Covid byl na ústupu, ale bohužel, byla veškerá školení stále pouze on-line formou, ale strašně jsem se na ten kurz těšila. Celý den byl pro mě hektický, byla sice sobota, ale ten den od rána až do večera jsem měla přesně naplánovaný, dopoledne focení, odpoledne kurz a večer odjezd do mé rodné vesnice, kde se konala pouť – tam samozřejmě nesmím chybět! 😀

  Konečně jsem se dočkala odpoledne, kurz, o kterém jsem dlouho přemýšlela, že si udělám u krasopisky byl TU! Přihlásím se a krasopiska HANKA, mi oznámí, že mám kurz pouze pro sebe, že se jí všichni odhlásili a že se bude věnovat jenom mě! WOOOW! Byla jsem z toho opravdu nadšená, kurz mi dal opravdu mnoho.

  I když je to víc jak rok stále si pamatuji, co jsem se tam učila a jaké rady mi krasopiska dala. Musím uznat, že ani po roce a půl si moje ruka nezvykla, a stále mě to při psaní bolí, ale čím dál tím víc se doba bolesti oddaluje. Snažím se trénovat často, ale je to přece jen úplně jiný pohyb, ruky, než na který jsem byla zvyklá, a ještě jsem levák, takže to mám o to horší, jiný sklon ruky a tak dále, ale nevzdala jsem to, a stále trénuji a baví mě to! Přijdu si jako v první třídě, i když sama psacím písmem píšu a používám ho, tohle je opravdu něco jiného.

  Můj další plán je pořídit si kaligrafické pero ✍️✒️a postupně přejít z fix na krásnou „pravou“ kaligrafii!

  ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)

 3. Kateřina

  Kurz krasopsaní jsem si moc užila! Hanka se zcela přizpůsobila mým dosavadním zkušenostem (a nezkušenostem) a pomohla mi zaměřit se na části Krasopísanky, které pro mě byly nejvíc užitečné. Cítím se teď mnohem víc komfortně s brush penem a mám motivaci víc procvičovat a zlepšovat se. Těším se, že se opět setkáme na nějakém kurzu 🙂

  ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)ONLINE Kurz Krasopsaní na míru (i jako dárek)

I my potřebujeme cookies, aby e-shop správně fungoval a aby se vám taky zobrazovaly nabídky, které vás mohou zajímat. Souhlasíte s nimi?