Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein

Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein

490,00 

  • Zaváděcí cena! 
  • Upravené plnicí pero s perkem Zebra G
  • Pro začátečníky i pokročilé, leváky i praváky
  • Pratické psaní kdekoliv a kdykoliv
  • Materiál – plast, kov
  • Prosím přečtěte si před koupí pečlivě popis níže

Vyčistit

Popis

Plnicí pera už dávno nejsou určená jen k běžnému psaní. Díky upravenému plnicímu peru, které má místo klasického hrotu perko, můžete trénovat kaligrafii dle libosti. Díky přítlaku a odlehčení pero funguje na stejném principu jako namáčecí přímé pero. Výhodou je, že nemusíte psaní přerušovat, abyste perko namočili do inkoustu 🙂

Jak pero naplnit: Toto pero má konvertor (zásobník na inkoust), který funguje na principu podtlaku. Stačí sundat víčko (tahem), odšroubovat druhou část pera a vyndat tahem plastový zásobník. Tento ponoříte (stačí pár mm) do inkoustu a pístem budete kroutit po směru hodinových ručiček. Ujistěte se předtím, že je píst uvnitř dole (aby mohl jít podtlakem nahoru).

Perko není třeba před prvním psaním čistit! Hrot po psaní pouze svrchu otřete suchým ubrouskem a udržujte jej v suchu. Toto perko není jako běžné perko nerezové a za pár měsíců může dojít ke korozi, obzvlášť pokud ho necháte dlouho nečinně ležet 🙁. Má tendenci se ve víčku zapařit a tak dojde ke korozi. I přes korozi se dá s perem psát, ale může dojít i k ucpání a je nutné čištění části pod perkem, aby inkoust mohl dále proudit. Je možné za čas perko vyměnit, ale musí být speciálně upraveno, aby sedělo do plnicího pera. Tento proces teprve testujeme.

TIP: Během psaní se může stát, že inkoust nepoteče, stačí opět odšroubovat druhou část těla a pístem nahoře pootočit cca půl otočky proti směru hodinových ručiček, aby se inkoust dostal k perku. Toto doporučuji udělat před každým psaním, jelikož inkoust se časem odpařuje.Pokud s perem nebudete nějakou dobu psát, inkoust zaschne a pero bude mít problém opět “nastartovat”. Špičku pera ponořte na chvilku do vody, aby inkoust povolil.

Nezapomeňte si přikoupit inkoust, pouze s tímto můžeme zaručit správnou funkci a výsledky. Pero neplňte inkousty, které nejsou určeny do plnicích per (ani Krasoinkousty). Rozdíl ve složení mezi kaligrafickými inkousty a inkousty do plnicích per by mohl pero ucpat nebo nadobro zničit.

Pokud si k peru zakoupíte náš inkoust do plnících per, naplníme a otestujeme vaše pero před odesláním.

Psaní máme vyzkoušeno na papíru v sešitech Oxford a Rhodia.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Plnicí pero na kaligrafii-Frankenstein“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při nákupu nad 2.000 Kč je doprava ZDARMA pro ČR a SK.
Kategorie produktu
Košík
Recenze

Kniha Krasopsaní
Šárka M.
Kniha je moc krásná a plná informací a vlastně přesně taková, jaká jsem si myslela, že bude. Už teď si dovedu představit druhý díl! Děkuji mockrát, jsi fakt šikovná a klobouk dolů, žes to zvládla!

Kurz a Krasopísanka
Olina, Brno 
Už se těším, až v pochmurných a tmavých podzimních večerech zasednu u krbu ke krasopísance a budu si tvořit. Kurz byl pro mě úžasným vytržením ze stereotypu všedního dne. Hanko, máte můj obdiv, za to, jak se dokážete nadchnout pro věc a věnovat se té věci tak dlouho, dokud se nestanete nejlepší. Klobouk dolů! Přeji Vám, ať se Vám daří minimálně stejně jako doposud a pokud máte nesplněné sny, ať dojdou k naplnění.

I my potřebujeme cookies, aby e-shop správně fungoval a aby se vám taky zobrazovaly nabídky, které vás mohou zajímat. Souhlasíte s nimi?