Starožitná perka

Starožitná perka

29,00 79,00 

  • Starožitná perka v dobrém stavu
  • Limitovaný počet kusů
  • Určeno ke psaní s násadkou a inkoustem
  • Perko Tonnelier není dámská špička (nemění šířku stopy podle přítlaku)
  • Ato perko Blanzy a redis perko Massag Resisto jsou určeny do přímé násadky

 

Vyčistit

Popis

Pořiďte si kousek historie a ponořte se do psaní se starožitnými perky. Perka, která se (s výjimkami) už dnes nevyrábí a jsou raritou jsem ulovila ve starožitnictví. Zub času na některých zanechal stopu, ale vybrala jsem pro vás ta, se kterými se ještě dá udělat na papíře paráda. Občas mohou mít maličko rzi, ale na částech, které se neponořují do inkoustu, tedy to nemá na funkci vliv. Perka jsou opravdu neobvyklá, krásně se s nimi píše a je to docela jiný pocit, než psaní s dnešními moderními perky. Špičatá perka jsou obzvlášť výborná na tradiční kaligrafii-styl Copperplate.

Perko je třeba před namočením do inkoustu očistit od mastnot. Nejlépe poslouží syrová brambora-několikrát do ní perko zapíchněte a otřete do ubrousku. Inkoust by měl pokrýt perko rovnoměrně (neměl by nikde prosvítat kov). Nezapomeňte otřít špičku o kraj skleničky nebo kalamáře a zbavit se tak nadbytku inkoustu.

Vždy po dopsání perka očistěte a osušte. Skladujte v suchu.

Další informace

Hmotnost -

1 recenze Starožitná perka

  1. Kateřina (ověřený vlastník)

    Perka jsou v tom nejlepším stavu, krásně kloužou po papíře, vůbec nezadrhávají a mají příjemnou měkkost. Píše se mi s nimi jedna báseň. Pokud chce mít někdo ve sbírce raritu, tak doporučuji všemi deseti

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Při nákupu nad 2.000 Kč je doprava ZDARMA pro ČR a SK.
Kategorie produktu
Košík
Recenze

Kniha Krasopsaní
Šárka M.
Kniha je moc krásná a plná informací a vlastně přesně taková, jaká jsem si myslela, že bude. Už teď si dovedu představit druhý díl! Děkuji mockrát, jsi fakt šikovná a klobouk dolů, žes to zvládla!

Kurz a Krasopísanka
Olina, Brno 
Už se těším, až v pochmurných a tmavých podzimních večerech zasednu u krbu ke krasopísance a budu si tvořit. Kurz byl pro mě úžasným vytržením ze stereotypu všedního dne. Hanko, máte můj obdiv, za to, jak se dokážete nadchnout pro věc a věnovat se té věci tak dlouho, dokud se nestanete nejlepší. Klobouk dolů! Přeji Vám, ať se Vám daří minimálně stejně jako doposud a pokud máte nesplněné sny, ať dojdou k naplnění.

I my potřebujeme cookies, aby e-shop správně fungoval a aby se vám taky zobrazovaly nabídky, které vás mohou zajímat. Souhlasíte s nimi?